kilmaskesi.gen.tr https://www.kilmaskesi.gen.tr Kil Maskesi, Özellikleri ve Faydaları tr-TR hourly 1 Copyright 2019, kilmaskesi.gen.tr Wed, 30 Apr 2014 00:00:00 +0000 Fri, 06 Dec 2019 00:00:00 +0000 60 Beyaz Kil Maskesi https://www.kilmaskesi.gen.tr/beyaz-kil-maskesi.html Thu, 06 Dec 2018 06:27:58 +0000 Beyaz kil maskesi, özellikle kuru cilt yapısına sahip olan kişiler için ideal bir cilt maskesidir. Kil maskeleri cilt tipine göre farklı renklerde hazırlanarak, cildin yapısına göre uygulanır. Beyaz kil ile hazırlanan Beyaz kil maskesi, özellikle kuru cilt yapısına sahip olan kişiler için ideal bir cilt maskesidir. Kil maskeleri cilt tipine göre farklı renklerde hazırlanarak, cildin yapısına göre uygulanır. Beyaz kil ile hazırlanan maske her cilt tipi için uygulanabilir. Ancak kuru ciltler için daha faydalı olmaktadır.

Beyaz Kil Maskesi 1

 • 1 kahve kaşığı beyaz kil
 • Yarım kahve kaşığı sıvı yağ
 • Yarım kahve kaşığı limon suyu

Ufak bir kasede tüm malzeme iyice karıştırılır. İçine bir miktar ılık olmak kaydı ile su ilave edilebilir. Karışım cilde sürülebilecek kıvamda olmalıdır. Hazır hale gelen karışım göz ve ağız çevresi hariç yüze eşit miktarda sürülür ve 5 dakika kadar bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır.

Beyaz Kil Maskesi 2

 • Yarım tatlı kaşığı beyaz kil
 • Yarım tatlı kaşığı kabartma tozu
 • 1 çorba kaşığı yoğurt

Uygun bir kabın içine tüm malzemeler alınarak homojen bir şekilde karıştırılır. Hazır hale gelen maske cilde masaj uygulayarak sürülür ve kuruduktan sonra ılık su ile yıkanır. Şayet kil ciltte yanmaya neden olmuşsa fazla bekletilmeden yıkanmalıdır.

Beyaz Kil Maskesi

Beyaz Kil Maskesi 3

 • 1 yemek kaşığı kil
 • 1 yemek kaşığı gül suyu
 • 1 yemek kaşığı nişasta

Tüm malzeme krem kıvamı alana kadar karıştırılır. Eğer maskenin kıvamı yoğun olursa bir miktar gül suyu ile kıvam açılabilir. Elde edilen maske yüze eşit şekilde sürülür. Bu maske cilt gözeneklerini sıkılaştırıcı bir etki sağlar. Yüze uygulanan maske en fazla 5 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanmalıdır.

Beyaz Kil Maskesi 4

 • 3 çorba kaşığı beyaz kil
 • Yarım çay kaşığından daha az kayısı yağı
 • 2-3 damla sıvı yağ
 • 1 bardak su

Kil uygun bir kaseye alınarak kayısı yağı ile karıştırılır. Ardından sıvı yağ eklenerek karıştırmaya devam edilir. Son olarak ılık suyu ekledikten sonra tüm malzeme homojen bir şekilde karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Elde edilen maske tabaka şeklinde yüze sürülür ve 10-12 dakika kadar bekletildikten sonra yıkanır. Düzenli olarak haftada bir defa uygulandığı takdirde cilt lekesi ve siyah noktalara karşı iyi gelir.

]]>
Beyaz Kil Maskesi Nasıl Yapılır https://www.kilmaskesi.gen.tr/beyaz-kil-maskesi-nasil-yapilir.html Thu, 06 Dec 2018 16:24:10 +0000 Beyaz kil maskesi nasıl yapılır Beyaz kil maskesi cilt bakımı için oldukça faydalı olan bir maske türüdür. Eczanelerden ya da aktarlardan kolaylıkla temin edilerek cilt için faydalı harika bir maske hazırlanabilir. Beyaz kil maskesi nasıl yapılır Beyaz kil maskesi cilt bakımı için oldukça faydalı olan bir maske türüdür. Eczanelerden ya da aktarlardan kolaylıkla temin edilerek cilt için faydalı harika bir maske hazırlanabilir.

Günlük yaşamda birçok dış etken cilde zarar vererek cilt yapısında olumsuzluklara yol açabilmektedir. Cilt lekeleri, sivilceler, siyah noktalar çoğu zaman dış etken kaynaklı sorunlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün bu sorunlar ile mücadele edebilmek için cilt bakımına özen göstermek gerekir. Beyaz kil maskesi yağlı cilt tipine sahip kişiler için ideal bir maske türüdür. Yağlı ciltlerde siyah nokta ya da akne gibi sorunlar diğer cilt tiplerine nazaran daha çok görünür. Beyaz kil maskesi sivilce ve siyah noktalar ile mücadele etmek için oldukça faydalıdır. Beyaz kil maskesi;

 • Cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar
 • Cilt yüzeyindeki gözeneklerin açılmasına yardımcı olur
 • Cildin içinde var olan zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlar
 • Ciltte yağ oranını azaltır.
Beyaz Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Beyaz Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Beyaz kil ile hazırlanan maskeyi göz ve ağız çevresine temas ettirmemeye özen gösterilmelidir. Hazırlanan maskenin cilde sürüldükten sonra kuruması beklenir ve maske kurur kurumaz ılık su ile yıkanır. Hava koşullarına göre maskenin ciltte kuruma süresi değişebilir. Beyaz kil maske haftada bir defa düzenli olarak uygulandığında olumlu sonuçlarından yararlanılabilir. Haftada bir defadan fazla uygulanması zararlı olabilir.

Beyaz Kil Maskesi Tarifi

1 yemek kaşığı beyaz kil

1 yemek kaşığı gül suyu

1 yemek kaşığı nişasta

Tüm malzemeler çukur bir kabın içinde karıştırılır. Eğer karışımın kıvamı çok katı olmuşsa gül suyu miktarı biraz daha arttırılabilir. Elde edilen karışım krem kıvamına geldikten sonra ince bir tabaka halinde cilde yüze sürülür. Maskenin ciltteki gözenekleri sıkılaştırıcı bir etkisi vardır. Ayrıca ciltte bulunan lekelerin görünümünde azalma sağlar.

]]>
Dermokil Kil Maskesi https://www.kilmaskesi.gen.tr/dermokil-kil-maskesi.html Thu, 06 Dec 2018 17:29:29 +0000 Dermokil kil maskesi son zamanlarda sıklıkla adını duyduğumuz ve cildinize büyük faydaları bulunan bir maske olarak karşımıza çıkmaktadır. Normal, kuru, yağlı ciltler için çeşitlerini bulabileceğiniz bu maskenin akneli cil Dermokil kil maskesi son zamanlarda sıklıkla adını duyduğumuz ve cildinize büyük faydaları bulunan bir maske olarak karşımıza çıkmaktadır. Normal, kuru, yağlı ciltler için çeşitlerini bulabileceğiniz bu maskenin akneli ciltler için özel olarak hazırlanmış olan tiplerini de bulabilmeniz mümkündür. Demir, Magnezyum, Kalsiyum, Bakır ve Fosfor adı verilen zengin bileşimlerinin yanı sıra yeşil çay, susam yağı ve gül suyu gibi bitki özlerinin de bulunduğu maskenin içeriğinde cilde yararlı olan A, B ve C vitaminleri de bulunmaktadır.

Dermokil Kil Maskesinin Etkisi

İçeriğinde bulunan ve etkileri kanıtlanmış olan kil bileşenleri sayesinde bu maske cildin gözeneklerinde biriken ve hem bayanlar için hem de erkekler için kabus haline gelen yağ fazlalıkları ve kirlerin sebep olduğu sivilce, siyah nokta ve aknelerin temizlenmesinde ve tekrar oluşumunun engellenmesinde etkili olmaktadır. 
Ergenlik döneminin gelmesiyle birlikte özellikle gençlerde rahatsız edici ve psikolojinin bozulmasına neden olucu yağlanma ve buna bağlı akne oluşumlarını temizlemek ve bunların tekrar oluşmasını engellemek isteyenler için oldukça etkili bir ürün olan Dermokil Kil Maskesi cildin rahatlamasına olanak sağlayıp pürüzsüz bir görünüm kazanmanıza olanak sağlamaktadır.
Düzenli olarak uygulandığında içeriğinde bulunan vitamin ve kil mineralleriyle cildin gözeneklerini temizleyip cilde ihtiyaç duyduğu nemi kısa sürede kazandırmaktadır.
Dermokil Kil Maskesi
Dermokil Kil Maskesinin Kullanımı

Tüm yüz maskelerinde olduğu gibi Dermokil kil maskesi için de kullanmadan evvel cildinizin temiz olması önem taşır. Bu sebeple maskeyi uygulamadan evvel duşa girmeniz önem taşır. Duşa girdiğinizde sıcak su ve buharın da etkisine bağlı olarak gözeneklerinizin açılması maskenin işlevlerini daha rahat bir şekilde yerine getirmesine olanak sağlayacaktır. Banyodan çıktıktan sonra maskeyi yüzünüze kalın bir tabaka halinde uygulamanız gerekmektedir. Bu uygulamayı yaparken gözlerinizi maskeden korumanız gerekmektedir. Pek çok kişi yanlış bir uygulama yaparak göz kapaklarına da cilt maskelerini uygulamaktadır. Ancak ne Dermokil kil maskesi için ne de diğer cilt maskeleri için bu doğru bir uygulama değildir. Gözlerinizi hassasiyetle koruduktan sonra uyguladığınız maskeyi 15 dakika cildinizde bekletmeniz gerekmektedir. Bu ilk 10 dakika süresince maske kurumaya başlayacak ve cildinizin gerildiğini hissetmeye başlayacaksınız. Bunun sebebi gözeneklerinizin kapanmaya başlamasıdır ve maskenin işlevlerini yerine getirdiği anlamına gelmektedir. Kapanmaya başlayan gözeneklerinizin içinin yağ ve kir birikintileri ile dolması daha zor olacaktır. 15 dakikanın sonunda maskeyi ılık suyla yıkayarak cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu uygulamayı düzenli olarak haftada 1 defa uyguladığınız zaman etkilerini ciddi bir şekilde hissedebilmeniz mümkün olacaktır. Maskenizi uyguladıktan sonra dilerseniz tonik ve nemlendirici kullanarak cilt bakımınızı tamamlayabilmeniz mümkündür.
]]>
Kil Maskesi https://www.kilmaskesi.gen.tr/kil-maskesi.html Fri, 07 Dec 2018 10:30:30 +0000 Kil Maskesi, Çok eski tarihlerden bu yana tedavi amaçlı kullanılan kil maskeleri, cilt problemlerine karşı kullanılır. Kilin içinde bulunan mineraller cilt yapısıyla birebir aynıdır. Dışarıda yıpranan ciltlerde, k Kil Maskesi, Çok eski tarihlerden bu yana tedavi amaçlı kullanılan kil maskeleri, cilt problemlerine karşı kullanılır. Kilin içinde bulunan mineraller cilt yapısıyla birebir aynıdır. Dışarıda yıpranan ciltlerde, kapalı mekanlarda, havasızlıktan ve ortamdaki hava kirliliğinden, bu dış etkenlerden hasar gören cilt gözeneklerinin kapanmasına neden olur. Devamlı tahribata maruz kalan cilt de gittikçe zayıflamaya ve yaşlanmaya doğru giderek hızlanacaktır. Bu sebeplerden dolayı özellikle yüz bölgesine uygulanan bir bakım maskesidir. Yıkamadan sonra yada buhar banyosu da yapıldıktan sonra ciltte yumuşama meydana gelir ve gözenekler açılır. İşte bu noktada yüze kil maskesi temizliği yapılır. Cildin üst tabakasındaki ölü hücrelerin arındırılmasında ve temizlenmesinde gözle görülür çok iyi sonuçlar verir. Kil maskesi ile cildin yaşlanma sürecini yavaşlatarak cildin daha genç bir görünüm kazanmasına ve daha canlı bir bakış açısı sağlar. Bu sayede kil maskesi devreye girerek içeriğindeki mineraller killeri ile ciltte fazla yağı ve kiri derinlemesine arındırır.

Kil Maskesi Ve Çeşitleri;

Cilt bakımında artık kil'in kullanılması geleneksel bir yöntemle uygulanan kil çeşitlerinin sayesinde ölü hücreleri uzaklaştırarak, bağ dokusunu güçlendirmesi ve kan, lenf dolaşımını arttırmak gibi özelliğine sahiptir. Kilin kırmızı, yeşil, mavi ,gri, pembe, sarı ve beyaz gibi birçok farklı renklerine sahiptir. Her kil'in kendine özgü mineral ve aktif enzim içeriği bulunur ve kendine has rengini veren de bu içeriktir.

Beyaz kil, emici gücüyle ünlüdür. Ciltteki pürüzleri temizleyip, yağ molekülü olan sebumun faaliyetini azaltıp, cilde yeniden ışıltı kazandırıyor.

Yeşil kil, yağlı ciltlere iyi gelen, sivilce ve siyah nokta oluşumunu azaltır. Gözenekleri küçültür.

Sarı kil, Güneş lekelerine iyi geliyor. Ayrıca yüzün katmanlı bölgelerine olağanüstü güce sahiptir.

Kil Maskesi

Kırmızı kil, kan dolaşımı üzerinde etki yaratırken, mavi kil, dokulara daha fazla oksijen gitmesini sağlar.

Kil Maskesinin Cilt Üzerindeki Faydaları;

 • Kil çok doğal bir maddeye sahiptir
 • Cildin yağdan arınmasına yardım eder
 • Cildi temizler
 • Cildi sıkılaştırır
 • Cildi besler
 • Toksinleri atar
 •  Ciltteki mikropları arındırır
 • Cilt içindeki sıvı mekanizmayı düzenler

Kil Maskesi Kullanım Tavsiyeleri;

Başlanan kil maskesi yüzün cilt için uygun bir temizleme ile yıkanır. Sonra hazırlanan kil maskesi ile ince bir tabaka halinde cilde uygulanır. Göz altlarına ve üstlerine sürülmüyor. Maskenin sürülme işlemi uygulandıktan sonra sırt üstü uzanılır veya kafanın arkaya doğru yatırılır. Ayrıca maske yıkanana kadar konuşmuyor ve mimik yapılmıyor. Bu tarz maskelerde çatlama oluştuğundan ciltte iz kalma gibi sebepler doğabilir. Maske tamamı kurumadan, kenarları beyazlaşmaya başlarsa, elle maskeye sürüldüğünde ele yapışmayacak şekle gelince duru su ile yıkanır ve uygun nemlendirici sürülür.

Kil Maskesinin Temizleme Önerisi;

Doğal haline kurumaya bırakılır. Bu esnada konuşmak, gülmek yada çatlakların belirginliğine sebep olacak başka bir harekette bulunulmaz. Maske tam anlamıyla kuruduğunda, şişe suyu yada gül suyuyla temizlenir ve cilt pamukla kurulanır.


]]>
Kil Maskesi Nasıl Yapılır https://www.kilmaskesi.gen.tr/kil-maskesi-nasil-yapilir.html Sat, 08 Dec 2018 06:03:22 +0000 Kil maskesi bayanların güzelleşme yolunda uyguladıkları en eski yöntemlerden birisidir. Her cilt tipine uygun olarak yapılabilen bu maske cildi güzelleştirmek amacıyla yapılabilecek en doğal maskelerin başında yer alır. Kil mask Kil maskesi bayanların güzelleşme yolunda uyguladıkları en eski yöntemlerden birisidir. Her cilt tipine uygun olarak yapılabilen bu maske cildi güzelleştirmek amacıyla yapılabilecek en doğal maskelerin başında yer alır. Kil maskesi uygulaması çok kolay olmakla birlikte, cildi besleme, temizleme, sıkılaştırma ve toksinleri ciltten uzaklaştırma gibi mükemmel etkilere sahiptir. Kil alüminyum silika ile oluşan bir tortu ve granitin yavaş aşınması ile oluşan değişik elementler içeren bir yapıya sahiptir. Kil, iyileştirme etkisi bulunan ve çeşitli mikro organizmalara karşı oldukça antiseptik özelliği olan bir maddedir. Kil maskesi sayesinde cildin en derin tabakasında bulunan kirler bile dışarı çıkarak, cildin yeniden yapılanması sağlanır. Ayrıca kil ciltte ya da kişide herhangi bir alerjik durum yaratmamaktadır.
Kil Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli
 • Kaliteli bir maske yapımı için kil seçiminde çok ince bir yapıya sahip, beyaz ya da yeşil kil kullanmaya özen gösterilmelidir. 
 • En doğal yapıya sahip olan kil beyaz olandır, beyaz kil karma ve normal cilt tipleri için uygulanabilmektedir.
 • Yeşil kil içeriği bakımından daha etkilidir ve kurutucu özelliği bulunması açısından da yağlı ciltlerde uygulanması önerilmektedir. 
Kil Maskesi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir
 • Kil maskesi haftada en az 1 kez kullanılarak olumlu sonuçlar alınabilir. Eğer uygulanabilirse haftada 2 kez uygulanması cildiniz açısından faydalı olacaktır. 
 • Kuru ciltlerde kil maskesi uygulaması yapılırken çok dikkat edilmelidir. Ciltteki ölü hücreleri ve toksinleri çıkartmada faydası bulunan kil maskesi, kuru ciltlerde içerisine az miktarda zeytinyağı ya da bitkisel yap eklenerek cilde uygulanmalıdır.
 • Kil maskesi cilde uygulandıktan sonra bir müddet beklenilir ve cilt çekilmeye başladığı an fazla beklemeden ılık su ile temizlenmesi gerekir.
Kil Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Malzemeler:
 • 3 yemek kaşığı kil ( Cilt tipinize uygun olarak beyaz kil ya da yeşil kil tercih edebilirsiniz. )
 • 3 yemek kaşığı ılık su ya da oda sıcaklığında bekletilmiş su da olabilir.
 • 2 tatlı kaşığı maya
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı ( İsteğe göre badem yağı da ilave edilebilir. )
Kil Maskesi Nasıl Yapılır
Kil Maskesi Hazırlanışı:
Bir kabın içerisine kili koyun ve üzerine oda sıcaklığında dinlenmiş suyu ilave edin. Burada dikkat etmeniz gereken nokta suyun musluk suyu olmamasıdır. Hazır su ya da arıtılmış su ( kaynatarak oda sıcaklığında bekletilmiş su da kullanabilirsiniz. ) kullanmaya özen gösterilmelidir. Kile suyu ilave ettikten sonra en az 1 saat karıştırmadan bekletin. Bunun nedeni ise hemen karıştırdığınızda yapışkan bir hal alacak ve cildinize uygulanması zor olacaktır. Hazırlanışı sırasında yoğun bir kıvam elde ettiyseniz çok az miktarda su ekleyebilir, ince bir kıvam oluştuysa az miktarda daha kil ilave edebilirsiniz. Ayarını tutturmanız cildinize yapışması açısından çok önemlidir. Bu nedenle yoğurt kıvamına getirmeye özen gösterin. Karışıma zeytinyağı da ekleyerek oda sıcaklığında 15 dakika kadar beklettikten sonra hazırladığınız karışımı cildinize uygulayabilirsiniz.

Kil Maskesi Uygulanışı: 
Hazırladığınız maskeyi alnınızın orta kısmından dış tarafa doğru parmak uçlarınızı kullanarak cildinize sürün. Göz altı bölgesine ve dudak bölgesine sürmemeye özen gösterin. Maskeyi boyun bölgenize de uygulayabilirsiniz. Uygulama esnasında ince bir tabaka halinde sürmeye özen gösterin. Cildinize uyguladığınız maskeyi kurumaya bırakın ve cildinizin çekildiğini hissedene kadar bekleyin. Maske kuruma esnasında kesinlikle konuşmayın ve gülmeyin. Maskeniz tamamen kuruduğu an yüzünüzü ılık su ya da gül suyu ile pamuk yardımıyla temizleyebilirsiniz. Daha sonra dilerseniz cilt tipinize]]> Suna Dumankaya Kil Maskesi https://www.kilmaskesi.gen.tr/suna-dumankaya-kil-maskesi.html Sun, 09 Dec 2018 00:18:48 +0000 Suna Dumankaya Kil Maskesi, İçeriğindeki Beypazarı Sodası sayesinde ciltte mineral takviyesi yaparak toksinleri arındırır ve derinlemesine etkili bir temizlik yapar. Ayrıca cildi sıkılaştırarak tonik vazifesini yapar. Suna Dumankaya Kil Maskesi, İçeriğindeki Beypazarı Sodası sayesinde ciltte mineral takviyesi yaparak toksinleri arındırır ve derinlemesine etkili bir temizlik yapar. Ayrıca cildi sıkılaştırarak tonik vazifesini yapar. Özel üretimden yapılan hidrolize süt proteinli, cilde uzun süreli ve kalıcı nemlilik kazandırır. D-pantenol (provitamin B5) 'in onarıcı etkisiyle cilt yüzeyinde hücreler yenilenerek cilde canlılık ve tazelik kazandırır. Cildi güzelleştirmek için kullanılabilecek doğal madde çeşitlerinin arasında kil, en etkilisidir. Tek başına ve diğer maddelerle karışık olarak kullanılan kil, her türlü cildi temizler, sıkılaştırır ve besler, toksinleri atar, çok amaçlı ve kullanımı son derece basittir. Kil, sulandırılmış alüminyum silika ile meydana gelen bir tortudur ve granitin yavaş aşınması ile oluşur. Değişik oranlarda demir oksit, tuzlar, kalsiyum ve oliga elementleri gibi değişik elementler, kile terapi niteliklerini ve rengini verir. Suna Dumankaya'nın kil maskesi tarifini anlatmaya başlamadan önce maskelerde kullanılan kil tiplerini ve hangi kilin hangi cilt tipleri için uygun olduğunu açıklayalım. Beş ayrı tip kil çeşidi bulunmaktadır. Kil çeşitleri, Fransız kili, yeşil kil, beyaz kil, kırmızı kil ve pembe kil olarak çeşitleridir.

Suna Dumankaya Kil Maskesi;

Kil Maskesi Çeşitleri Hangi Cilt Tiplerinde Uygulanır

Beyaz kil; Cildi rahatlatır ve yumuşatır. Bütün cilt tipleri için uygundur ve killer arasında genel kullanıma uygun olanıdır.

Pembe kil; Özellikle donuk, yorgun ve canlılığını kaybetmiş ciltler için kullanılmaktadır. Pembe kilin en mükemmel bir cilt temizleme özelliği bulunmaktadır. Pembe kil temizleyici niteliği olan, iyileştirici etkisiyle bilinen bir maddedir. Tendeki ışıltıya, gözeneklerin açılmasına, biriken yağ kalıntılarının temizlenmesinde yardımcı olmaktadır.

Kırmızı kil; Kuru ve hassas ciltler için kullanılır. Kırmızı kile rengini veren demir oksit içeren bakır tozlarıdır. Genelde demir eksikliğinden yakınan insanlarda kullanılır. Emilimi kolay olduğundan cildin renksiz görünümünü geri kazandırır.

Fransız kili; Mineral açısından zengin olduğundan cilt için en fazla tercih edilen kil türüdür. Fransız kili cildi temizleme, deri dökülmeleri gibi durumlara oldukça fayda gösterir.

Yeşil kil; Deri altındaki toksinleri ve iltihaplanmaları gideren özelliği ile yine en çok tercih edilen killer arasındadır. Özellikle sivilce problemi yaşayanlar yeşil kilin faydalarından yararlanarak sivilceleri yok etmektedir. Yeşil kil yağlı ciltlere iyi gelmektedir. Sarı kil yüzün katmanlı bölgelerine çözümdür.

Suna Dumankaya Kil Maskesi

Suna Dumankaya'nın Cilt Bakımı İçin Cilt Maskelerinin Kullanımı;

Suna Dumankaya cilt maskesi; Birer çay kaşığı aspirin tozunu, limon suyunu ve beyaz kili karıştırıp sivilcenin üzerine sürülür ve bu maske 20 dk bekler.

Suna Dumankaya cilt maskesi; Bir adet orta boy soğan pişirilip, mikserden geçirilir. Ardından bir çorba kaşığı kükürt'ü limonun suyunda eritip mikserden geçirilmiş olan soğanla karıştırılır. Hazırlanan bu sivilce maskesi yüz bölgesine uygulanır.

Suna Dumankaya cilt maskesi; Bir çay kaşığı kükürt'ü un haline getirip ve içine bir tutam reyhan otunu toz haline getirip karıştırılır. Bunların içine bir adet limonun suyu da ilave edilir ve boza kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Cilt temizlendikten sonra bu sivilce kürü yüze serpilir.

Suna Dumankaya cilt maskesi; Öncelikle yüz bölgesi oksijenli su ile temizlenir. Sonra bir adet taze cevizin yeşil kabuğunun suyu çıkarılıp, ceviz kabuğu suyuyla sivilcelere sürülür.

Maskeyi Temizlerken;

Doğal olarak kurmaya bırakılır. Bu aşamada konuşulmaz, gülünmez yada çatlakların belirlenmesine neden olacak başka bir hareket yapılmaz. Maske tamamen kuruduğu zaman, ş]]> Yeşil Kil Maskesi https://www.kilmaskesi.gen.tr/yesil-kil-maskesi.html Sun, 09 Dec 2018 00:38:59 +0000 Yeşil kil maskesi, daha çok yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin tercih etmesi gereken bir maske türüdür. Farklı şekillerde hazırlanarak uygulanan yeşil kil maskesi tarifleri şu şekilde sıralayabiliriz. Yeşil kil maskesi, daha çok yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin tercih etmesi gereken bir maske türüdür. Farklı şekillerde hazırlanarak uygulanan yeşil kil maskesi tarifleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Yeşil Kil Maskesi 1

 • 3 yemek kaşığı yeşil kil
 • 2 yemek kaşığı yaş maya
 • 1 yemek kaşığı su
 • Yarım yemek kaşığı toz şeker

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: İlk olarak maya 1 yemek kaşığı su ile karıştırılarak eritilir. Ardından mayanın içine kil ve toz şeker ilave edilerek krem kıvamı alana kadar karıştırılır. Hazır hale gelen yeşil kil maskesi cilde eşit şekilde sürülür ve 10-15 dakika kadar ciltte bekletilerek ılık su ile yıkanır.

Yeşil Kil Maskesi 2

 • 1 çorba kaşığı yeşil kil
 • Yarım çay kaşığı limon suyu
 • 1 çay kaşığı kayısı çekirdeği yağı
 • Çok Az ılık su

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Ilık su ile yeşil kil ilk olarak karıştırılır. Ardından üzerine kayısı çekirdeği yağı ve limon suyu ilave edilerek karıştırmaya devam edilir. Eğer karışımın kıvamı çok yoğun olmuşsa biraz daha su ilavesi ile kıvam açılır. Elde edilen maske çok ince bir tabaka şeklinde cilde sürülür ve 10 dakika kadar bekletilir. Ardından ılık su ile ciltten arındırılır. Yeşil kil maskesi cildi parlatarak cildi yağlı görünümden uzaklaştıracaktır.

Yeşil Kil Maskesi 3

 • 1 çorba kaşığı yeşil kil
 • 4-5 damla lavanta yağı
 • 4-5 damla nane yağı
 • 1 çorba kaşığı yulaf unu

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Tüm malzeme uygun bir kabın içine alınarak karıştırılır. Krem kıvamı alması için çok az su eklenebilir. Maske cilde sürmek için uygun hale geldiğinde eşit şekilde yüze sürülür ve 10 dakika bekletilerek ılık su ile yıkanır.

Yeşil Kil Maskesi

Yeşil Kil Maskesi 4

 • Yarım tatlı kaşığı yeşil kil
 • Yarım tatlı kaşığı mısır unu7
 • Yarım tatlı kaşığı kadar krem

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Ufak bir kasenin içinde tüm malzeme homojen bir şekilde karıştırılır. Krem kıvamında olan maske cilde sürülerek 5 dakika bekletildikten sonra yıkanır. Maske düzenli bir şekilde haftada bir defa cilde uygulandığında cilt canlılık ve parlaklık kazanır.

]]>
Termal Kil Maskesi https://www.kilmaskesi.gen.tr/termal-kil-maskesi.html Sun, 09 Dec 2018 19:14:37 +0000 Termal Kil Maskesi, Dünyada çok nadir bulunan yüzde yüz doğal, katkısız, kil minerallerinden elde edilmiş bir üründür. Kullanıldığı kişinin cildinde alerjik bir reaksiyon yaratmayan bu yüz maskesi tamamen bitkisel Termal Kil Maskesi, Dünyada çok nadir bulunan yüzde yüz doğal, katkısız, kil minerallerinden elde edilmiş bir üründür. Kullanıldığı kişinin cildinde alerjik bir reaksiyon yaratmayan bu yüz maskesi tamamen bitkiseldir, antiiltihabik ve analjezik olarak, alerjik reaksiyon gibi rahatsızlıklara neden olmaz. Kimyasal düzeyde ortaya çıkan katyon, anyon transferleri sonucunda, cildin derinliğine nüfus ederek, tazelenmesini, yenilenmesini, ölü hücrelerin dışarıya atılması ve yağ, nem dengesinin nötr duruma gelmesini sağlar. Uygulama sonrasında, deri yüzeyine çekme ve emme özellikleri sebebiyle, vücudu toksit maddelerden arındırır.

Bu nedenle Termal Kil Maskesi, olarak adlandırılmıştır. Kirleri, cildin en derin tabakalarından dışarı çıkartır. Cildin içindeki sıvı mekanizmasını düzenlemeye yardım ederek iyileşmeyi ve yeniden yapılanmayı çok iyi bir biçimde hızlandırır. Çevre koşullarından kimyasal, manyetik, ısı, toz, duman gibi kötü etkilerinin, ciltte yaptığı tahribatı anti-aging etkisiyle geriye döndürür. Termal Kil'in sırrı inorganik yapısından gelmektedir. İçindeki kil minerallerine göre, iyileştirici özelliği en kuvvetli olan ve su ile hacim artışı göstermeyen bir yapıya sahiptir. Çok çeşitli mikro organizmalara karşı aktif olduğu, bilimsel açıdan ispatlanmış olan Termal Kil bir antiseptiktir.

Termal Kil Maskesinin Faydaları;

 • Sivilceleri yok etmeye ve yeni oluşan sivilceleri önlemeye yardımcı olur.
 • Siyah noktaları ve yüzden oluşan yağlanmayı giderir.
 • Cilde ipeksi ve yumuşak bir görünüm sağlar.
 • Cildi tahriş etmeden gözeneklerin açılmasına ve cildin hava almasına yardımcı olur.
 • İçerdiği zengin minerallerle hücrelerin yenilenmesini sağlayarak kırışıklıkları azaltır.
 • Cilde daha sağlıklı ve genç bir görünüm kazandırır.
 • Ciltte ki kırışıklıkları, gözaltı torbaları ve cilt çatlakları için iyileştirici sonuçlar verir.
 • Doğal yapısıyla vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilir.
 • Termal Kil Maskesi yaşam stresinden yorgun düşmüş, yıpranan ciltler için dinlenme sağlar.
 • Cildin sıkılaşmasını sağlar.
Termal Kil Maskesi

Kullanım Tavsiyeleri;

Yüzünüzü yada uygulanacak bölge, temizlenip kurutulur. Maske cilt kapanıncaya kadar sürülür. Yağlı ciltlerde 20-25 dakika, normal ciltlerde 15-20 dakika, kuru ciltlerde ise 10-12 dakikadır. Cildin yenilenmesi için prosedürü 21 seans-gün uygulanır. İşlem bittikten sonra sabun kullanmadan cilt ılık su ile yıkanır. Kullanımdan sonra su bazlı losyon önerilir.

İçeriği;  Termal su, Termal çamur, Kil, Esansiyel zeytin yaprağı yağı. İçeriğinde yoğun ve zengin olarak magnezyum, potasyum, sodyum, sülfat ve kalsiyum mineralleri bulundurur. Ayrıca Hindistan cevizi yağı türevleri, Palmiye yağı türevleri, Fındık yağı, Distile su eklenerek zenginleştirilmiştir. Cildin ihtiyaç duyduğu bakımı derinlemesine sağlayan Termal kil maske, ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandırıyor.

Uyarı; Maske göze temas ederse, göz bol su ile yıkanmalıdır. Güneş ışığından da korunması gereklidir.

]]>
Secret Age Kil Maskesi https://www.kilmaskesi.gen.tr/secret-age-kil-maskesi.html Mon, 10 Dec 2018 02:29:25 +0000 Secret Age Kil Maskesi, Secret Age Termal Kil Maskesi'nde İçmeler Doğal Termal Suyu kullanılmıştır. Bu sebepten mineral bakımından oldukça zengindir. Dışarıdaki kil maskelerinden ayıran tek farkı, çok değerli made Secret Age Kil Maskesi, Secret Age Termal Kil Maskesi'nde İçmeler Doğal Termal Suyu kullanılmıştır. Bu sebepten mineral bakımından oldukça zengindir. Dışarıdaki kil maskelerinden ayıran tek farkı, çok değerli madenlerden yapılan bu kil ile harmanlama yapılmıştır. Yüzde yüz doğaldır. Her cilde uygunluğu kanıtlanmıştır. İçeriğinde bulunan Kalsiyum, potasyum, magnezyum, çinko, demir gibi değerli mineraller açısından oldukça zengindir. Ciltteki ölü hücreleri temizleyerek arındırılmasında yardımcı olur. Yüzdeki dairesel yüzeyinde, dudak çevresi ve gözaltı kısımları hariç bütün vücuda bu kil maskesi uygulanmaktadır. Doğal oluşumu yüksek olan bu değerli madenlerden elde edilmiş kilin, Türkiye'nin mineral anlamında en zengini olan İçmeler Doğal Suyu ile birleşmesinden oluşan bu zengin kaynağın sırrı, defne, yasemin ve papatyanın yağlarıyla zenginleştirilmiştir.

Secret Age Kil Maskesi;

Yüz Bölgesi Kullanımında;

 • Gözenekleri açmaya yardımcı olur ve peeling görevi görür.
 • Kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.
 • Siyah nokta, sivilce ve lekelerin hızlı bir şekilde yok olmasına yardımcıdır.
 • Kan dolaşımını hızlandırarak cildin canlı bir görünüm kazanmasına destek olur.
 • Cildi ölü hücrelerden arınmasında yardımcı olur.

Yüz Bölgesi İçin Uygulanmasında;

 • Temizlenmiş cilde uygulanır.
 • Kullanım süresi kuru cilt tipi için 10-12 dakikadır.
 • Normal cilt tipi için 15-20 dakikadır.
 • Yağlı cilt tipi için 20-25 dakikadır.
 • Uygulama süresi bittikten sonra bol suyla yıkanır.
Secret Age Kil Maskesi

Vücut Kullanımında;

 • Uygulandığı bölgede kan dolaşımını hızlandırarak canlı bir görünüm elde edilmesinde yardımcıdır.
 • Gözenekleri açmaya destek olur ve peeling görevini görür.
 • Cildi sıkılaşmasına ve deformasyonların giderilmesine yardımcı olur.
 • Göğüslerin dikleşmesinde ve sıkılaşmasında yardımcıdır.
 • Selülitlerin giderilmesinde faydalıdır.

Vücut Bölgesi İçin Uygulanmasında;

 • Temizlenmiş vücuda uygulanır.
 • Uygulama süresi 30 ila 35 dakikadır.
 • Uygulama bittikten sonra ılık suyla yıkanması gerekir.
]]>
Kil Maskesinin Faydaları https://www.kilmaskesi.gen.tr/kil-maskesinin-faydalari.html Mon, 10 Dec 2018 09:26:23 +0000 Kil Maskesinin Faydaları, Kilin cilt üzerindeki faydaları yüzyıllar öncesinden insanlar biliyordu ve kili kullanıyorlardı. Yıllar öncesinden başlayan temizlik için kullanılan kil, günümüzde bayanlar, güzellik ür Kil Maskesinin Faydaları, Kilin cilt üzerindeki faydaları yüzyıllar öncesinden insanlar biliyordu ve kili kullanıyorlardı. Yıllar öncesinden başlayan temizlik için kullanılan kil, günümüzde bayanlar, güzellik ürünü olarak kullanmaya başlamışlardır. Kil sadece basit bir toprak türü değildir. İlk olarak doğal olduğu için çok iyidir. Doğal olduğundan dolayı saklanma koşulları da uygundur. Doğal kil maskelerini deneyin. Kil maskeleri, sık sık uygulanan doğal güzel maskelerinden oluşan, yeşil kil, beyaz kil ve siyah kil vardır. Her renk kilin etkisi farklıdır. Ayrıca değişik renklerdeki killer farklı cilt tiplerine uygulanır. Yüzde oluşan derin gözenekler ve cilt lekeleri için de kilden faydalanılır. Ciltte sivilce veya yağlanma gibi durumlar varsa kil maskesi bir kurtarıcıdır. Kil maskesi, sadece yüzde değil, ciltlerde de kullanılabiliyor. Geçmiş dönemlerde başta saç ve cilt temizliği olarak pek çok alanda kullanıldığı bilinmektedir. Bu durum kilin ne denli faydalı olduğunun en önemli bir göstergesidir.

Kil Maskesinin Faydaları;

Kil maskesi içerisinde vücudun üretemediği en önemli minerallerden Magnezyum bulunur. Magnezyum cilt yüzeyinin düzeltmesinin yanı sıra saça da sağlık verir, saçları gürleştirir, tırnakları kuvvetlendirir.

Cilde zarar veren toksinleri ve yağları yüzeye çıkartarak ciltten atarak cildi onaran kil, cildi parlatır, canlandırır ve yapılandırır. Gözeneklerde biriken yağı, tozu ve siyah noktaları temizleyerek cilde pürüzsüz bir ışıltı katacaktır.

Kilin su çekme özelliği ile sürekli nemli olan kil, cilde gerektiği nemi de sağlamaktadır. Dokulara daha fazla oksijen gitmesini sağlayan kil, kan dolaşımını da hızlandırır, ışıltılı, pürüzsüz bir cilt görünümü sağlar.

Kilin içerisindeki vitamin ve mineraller ile cilde en uygun bakımını yapar. Cilt güzelliği ve gençlik sırrı kaynağı olan 'kil' sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Kil maskesi kullanarak, göz alıcı bir cilde kavuşmak mümkün olacaktır.

Kil maskesinin kan hızlandırıcı etkisi vardır. Dışarıdan gözükmeyen ve eller ile yüze dokunulduğunda rahatsız edici bir takım pütürler vardır. Bu pütürlerin geçmesini sağlayan kil maskesi çok iyi gelecektir. 1 aylık kullanım sonucunda, pütürlerden iz kalmayacaktır.

Güneş, yanma gibi nedenlerle yada başka sebepler yüzünden oluşmuş bir cilt renginde kötü bir görüntü olan cilt lekeleri üzerinde kil maskesinin faydası büyük önem taşır. Maske uygulaması, düzenli kullanıldığında lekeli bölgenin rengini düzelterek doğal tonu ve pürüzsüz olduğu açıkça görülecektir.

Kil Maskesinin Faydaları

Kil Maskesi Nasıl Uygulanır

Kil maskesi, uygulanırken cilde önerilen sürede bekletilip, doğru biçimde iyice temizlenmesi önemlidir. Bu işlem sayesinde soğuk suyla yapılması gerekmektedir. Suyun dondurucu derecede soğuk olmaması gibi, sıcak da olmaması gerekmektedir. Temizleme işlemi, gözler kapatılıp korumaya alındıktan sonra küçük hareketler halinde yapılmalıdır. Kilin temas ettiği her yer temiz olacaktır. Ciltte kalıntı olmaması gereklidir. Kil maskesi temizleme işlemi tamamen bittikten sonra cilde uygun bir losyon yada nemlendirici sürülmesi uygun gelecektir.

]]>
Kil Maskesi Tarifi https://www.kilmaskesi.gen.tr/kil-maskesi-tarifi.html Mon, 10 Dec 2018 23:20:54 +0000 Kil maskesi tarifi, kil güzellik amacı ile kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır. Farklı malzemeler ile karıştırılarak cilt için faydalı maskeler elde edilebilir. Kil maskesi cilde sağlık ve canlılık kazand Kil maskesi tarifi, kil güzellik amacı ile kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır. Farklı malzemeler ile karıştırılarak cilt için faydalı maskeler elde edilebilir. Kil maskesi cilde sağlık ve canlılık kazandırır. Ev ortamında kolaylıkla hazırlanabilecek kil maskeleri ile sizin de sağlıklı, bakımlı ve canlı bir cildiniz olabilir.

Kil Maskeleri

Yağlı Cilt Tipi İçin Kil Maskesi

 • 1 kahve kaşığı kil
 • 1 kahve kaşığı portakal suyu
 • Elma suyu
 • Vazelin

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Tüm malzemeleri çukur bir kasenin içine eşit ölçülerde ilave ederek karıştırın. Krem kıvamına gelen karışımı yüzünüze eşit şekilde sürerek 15 dakika kadar bekletin. Haftada 1 defa bu maske yağlı cilde uygulanırsa, cildin yağ oranı dengelenecek ve aknelerden arınacaktır.

Cilde Canlılık Kazandıran Kil Maskesi

 • 1 kahve kaşığı kil
 • 1 kahve kaşığı mısır unu
 • Yarım kahve kaşığı pirinç
 • Nemlendirici krem
 • Su

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Maske için ilk önce pirinç öğütülerek un haline getirilmelidir. Daha sonra uygun bir kabın içine alınan pirincin üzerine geri kalan malzemeler ilave edilerek krem kıvamı alana kadar karıştırılır. Hazır hale gelen maske cilde sürülerek kuruyana kadar bekletilir. Kuruyan maske daha sonra su ile temizlenerek ciltten arındırılır. Maske eğer ciltte uzun süre bekletilirse cildi tahriş edebilir. Yine haftada 1 defa uygulandığı takdirde cilde canlılık ve parlaklık kazandırabilir.

Kil Maskesi Tarifi

Siyah Noktalar İçin Kil Maskesi

 • Yarım tatlı kaşığı kil
 • 1 tatlı kaşığı papatya suyu

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Ufak bir kasenin içinde papatya suyu ve kil homojen bir şekilde karıştırılır.  Elde edilen karışım cilde sürülür ve 10 dakika kadar bekletilir. Eğer cilt tahriş olmaya yatkın ise daha az bekletilebilir. Maske ciltten ılık su ile arındırılır.

Kil Maskesi

 • 1 kahve kaşığı kil
 • 1 kahve kaşığı limon suyu
 • 1 kahve kaşığı gül suyu

Hazırlanışı Ve Uygulanışı: Tüm malzeme homojen bir şekilde karıştırıldıktan sonra yüz bölgesine sürülür. Maske yüzde hızla kuruyacaktır. Kuruyan maske ılık su ile yıkanmalıdır. Doğal cilt maskesi haftada bir defa yapılırsa cilt canlılık ve parlaklık kazanarak, daha sağlıklı görünür.  

]]>
Kil Maskesi Ne İşe Yarar https://www.kilmaskesi.gen.tr/kil-maskesi-ne-ise-yarar.html Tue, 11 Dec 2018 12:09:02 +0000 Kil maskesi ne işe yarar Çok eski tarihlere dayanan bir geçmişi olan kil, günümüzde özellikle cilt bakımı için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Birçok kozmetik üründe kil maskesi bulunmaktadır. Kil maskesi v Kil maskesi ne işe yarar Çok eski tarihlere dayanan bir geçmişi olan kil, günümüzde özellikle cilt bakımı için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Birçok kozmetik üründe kil maskesi bulunmaktadır. Kil maskesi ve renklerinin cilt tiplerine göre çeşitleri bulunmaktadır.

Kil Maskesi Ne İşe Yarar

 • Kil maskesi cilt tonu rengini tek renk olarak düzenlemektedir. Ciltte bulunan lekeler, akneler ve siyah noktalara karşı etkilidir. Kil maskesinden sonra cilde uygulanan nemlendirici krem ile cilt hücreleri kendini yeniler.
 • Kil maskesinin kanı hızlandırıcı bir özelliği vardır. Hücre yenileyici özelliği ile cildin altında kalan  ve çıkamayan aknelere karşı oldukça iyi gelen bir maske türüdür. Cilt yüzeyine çıkmayan, ancak el ile fark edilen pütürlerin giderilmesini sağlar. 1 aylık düzenli kullanım sonucu cilt altında elle fark edilen pütürleri zamanla yok eder.
 • Kil maskesinin tavsiye edildiği miktarda kullanıldığı zaman olumlu etkilerinden yararlanmak mümkün olur. Gün aşırı sürülmesi kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Çünkü kil yüzün gerilmesine yol açarak kırışıklıkların oluşmasına yol açar. Haftada ya da 10 günde bir defa kullanılması önerilmektedir.
 • Kil maskesi yüzde sivilce oluşumunu önler. Ayrıca yüzde oluşan lekeleri düzenli kullanım ile yok eder.
 • Cilde uygulanan kil maskesi cildi müthiş bir hız ile uyarır. Yüze sürülen kil maskesinden kısa bir süre sonra yüzde yanma hissi başlar. Bu nedenle maske ciltte fazla bekletilmemelidir. Çünkü uzun süreli bekletişlerde cilde yararlı olan hücreler ölebilir. Belirli aralıklar ile uygulanan kil maskesi cilde canlılık kazandırır.
Kil Maskesi Ne İşe Yarar

Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Kil ile bir miktar su karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Hazır hale gelen maske yüze ince tabaka şeklinde sürülür. Maske yüzde 5 dakika kadar bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Maskenin hazırlanışında su yerine gülsuyu da kullanılabilir.

]]>